Menü Kapat

Erzincan m2 Zemin Kaplama Fiyatları

erzincan-m2-zemin-kaplama-fiyatlari

Evlerde ve ev dışındaki alanlarda farklı zemin kaplama malzemeleri kullanılmaktadır. Kullanım alanının durumuna göre zemin kaplama malzemesinin de özelliği değişir. Erzincan’da 4 Euro ile 45 Euro arasında değişen Erzincan zemin kaplama Fiyatları hangi zemin kaplama malzemesi kullanılacaksa ona göre değişmektedir. Evlerde, bahçelerde ve teraslarda, alışveriş merkezlerinde, otoparklarda hep farklı zemin kaplama malzemesi kullanılır.

Zemin Kaplama Malzemesinde Fiyatı Etkileyen Faktörler

Zemin kaplama malzemesi uygulanacak alanın m2 olarak büyüklüğü zemin kaplama maliyetini belirleyen en önemli unsurdur. Büyüklük ölçümünün mutlaka zemin kaplamayı yapacak usta tarafından yapılması gereklidir. Aksi takdirde tatsız sürprizler çıkabilir. Seçilen ve uygulanacak olan zemin kaplamanın kalınlığının ne kadar olacağı da fiyatı etkiler.  Farklı kalınlıkta bulunan zemin kaplama malzemelerinin fiyatları da kalınlıklarına göre farklı olmaktadır. Akrilik zemin kaplama fiyat olarak en uygun zemin kaplamadır. Ama kullanım alanı olarak genelde tenis kortlarının zemin kaplaması olarak kullanılır.

Spor Alanlarının Zemin Kaplaması

Alanların zemin kaplamaları kullanım amaçlarına göre farklılık göstermektedir. Açık spor sahaları, tenis kortları, yürüyüş yolları ve atletizm parkurları Epdm ve tartan zemin kaplama malzemesi ile kaplanmaktadır. Elastik dokusu, hijyenik oluşu, üzerinde hareket halinde iken kayma özelliğinin olmaması ve darbe emici özellikleri ile bu zemin kaplamaların tercih edilme nedenlerindendir.

Epdm ve tartan zemin kaplama ağırlıklı olarak spor alanlarının zemin kaplaması olarak bilinse de çocuk oyun alanlarında ve parklarda bulunan jimnastik aletlerinin zemininde de kullanılmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında Erzincan zemin kaplama ürünlerinin çok kapsamlı alanlarda kullanıldığı bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır.