Menü Kapat

Uşak Zemin Kaplama Fiyatları

konya-en-iyi-tartan-epdm-akrilik-zemin-kaplama-fiyati

Elastik bir yapıda olması spor etkinlikleri için de önemli bir yer haline getirmektedir. Darbe yastıklama özelliği, istenmeyen durumları önleyebilmektedir. Uşak zemin kaplama fiyatı ise değişken olup akrilik fiyatı 4 €, tartan zemin için 20 € civarında belirlenmiştir. Bu fiyatlar, enflasyon, döviz kuru değişimleri gibi etkenlerden etkilenerek değişikliğe uğrayabilmektedir.

Farklı kullanım yerlerinde görülen epdm, tartan ve akrilik zemin kaplamaları genel itibariyle düzgün yüzeye sahip granül ve poliüretan bağlayıcı içeren bir kaplama türüdür. Uygulama esnasında iki ya da daha fazla renk kullanılmasına da imkan vermektedir. Kauçuk ve poliüretan esaslı olması dayanıklılığını arttırdığı için dış mekanlarda da kullanılabilmektedir.

Akrilik Ve Tartan Zeminin Su İçeren Alanlardaki Kullanımı

Bu tür zeminlerde su geçirgenlik özelliği bulunduğu için havuz gibi alanlarda da tercih edilebilmektedir. Su drenajının hızlanması gibi bir durum söz konusu olduğunda ise alt yapının su geçirgenliği de önem kazanmaktadır. Yağmur sonrası bile kısa sürede kuruyarak kullanıma uygun hale gelmesi park ve spor alanlarında tercih nedeni olmaktadır.

Sporcular Açısından Zemin Kaplamanın Önemi

Farklı amaçlar için yaygın olarak kullanılan bu yerler, doğal oluşu, bakım gerektirmemesi ve darbe koruması olduğundan hastanelerden çocuk parklarına kadar her yerde uygulanabilir. Ancak en sık rastlanan yerler spor sahalarıdır. Bunun nedeni de kasları sertleştirmemesi ve sporcuların daha az yorulmasını sağlaması bunun en önemli nedenleri arasındadır. Ayrıca Uşak zemin kaplama fiyatı bakımından da önemli bir avantaj sağladığı için tercih sebebidir.