Menü Kapat

Burdur m2 Zemin Kaplama Fiyatları

akrilik-zemin-kaplama-guncel-m2-fiyatlari

Evlerin ve dış mekanların zemin kaplamaları kullanım amaçlarına göre farklılık göstermektedir. Evlerde ahşap parke zemin kaplama çoğunlukla kullanılmakla beraber epoksi kaplama da sonyıllarda evlerde tercih edilmektedir. Epoksi kaplamanın kullanım alanları olarak otoparklar, alışveriş merkezleri ve mağazalar da vardır. Parklarda, halı sahalarda, çim olmayıp çim görüntüsü verilmek istenen yerlerde sentetik çim halı zemin kaplama kullanılmaktadır. Burdur zemin kaplama fiyatları istenen zemin malzemesine göre değişmektedir. Kaplanacak alanın hangi amaçla kullanılacağı göz önünde bulundurularak uygun olan zemin kaplama malzemesi seçilir.

Spor Alanlarında Zemin Kaplama

Açık basketbol sahası, açık voleybol sahası, tenis kortları başta olmak üzere açık alanlardaki spor sahaları, atletizm sahalarında, spor salonlarında, yürüyüş yollarında tartan zemin kaplama tercih edilmektedir. Tartan’ın yanında epdm zemin kaplama da spor alanlarında kullanılan zemin kaplamasıdır. Bu zemin kaplamaların elastik olması ve dört mevsim koşullarına dayanıklı olmaları başlıca özellikleridir. Darbe emici özellikte olmaları spor yaralanmaları ve sakatlanmalarını azaltmaktadır.

Akrilik Zemin Kaplama

Spor alanlarının zemin kaplamalarına bir alternatif de akrilik zemin kaplamadır. Akrilik zemin kaplamanın süspansiyon veren bir özelliği olduğu için topun zıplamasını kolaylaştırmaktadır. Bu sebeple özellikle tenis kortlarında bu zemin kaplama çok kullanılmaktadır. Tenis topunun zıplamasını kolaylaştıran bu özellik aynı zamanda maçlarda sporcuların sakatlanmalarını da önlemektedir. Bu özelliklerinin yanında akrilik zemin kaplama da dört mevsim ısı değişikliklerine dayanıklı olup uzun yıllar kullanılabilmektedir. Burdur zemin kaplama fiyatları bakımından avantajlı bir kent olarak karşımıza çıkıyor.